Український досвід впровадження теплових насосів

Home / Український досвід впровадження теплових насосів

Тепловим насосам в Україні бути?

 

Аналіз можливостей для впровадження теплових насосів в малоповерховому будівництві. Ньюанси впровадження в Україні

Ссилка на файл (.pdf) — Впровадження ТН

Застосування теплових насосів в будівлях бюджетної сфери

Найбільш ємним і економічно підготовленим до впровадження теплових насосів ринком в Україні і в країнах СНД сьогодні є ринок будівель бюджетної сфери — школи, садки, лікарні, інтернати, адміністративні будівлі та ін.
В Україні сьогодні експлуатуються більше 46000 бюджетних будівель, які в період 2015-2025 рр. підлягають термомодернізації. Сектор бюджетної сфери є частиною національної програми повного заміщення природного газу місцевими джерелами палива та енергії — комплексний інвестиційний проект, орієнтований на бюджетну сферу міст і сільських районів України.
Потенційний ринок міст і районів України становить приблизно 38000 систем теплохолодоснабженія для 46000 будівель в 420 містах України з встановленою тепловою потужністю 380 — 500 МВт.

Будівництво теплонасосних станцій в промисловості, енергетиці та комунальних господарствах

Інститутом технічної теплофізики з партнерами пропонується, як окремий напрямок, будівництво теплонасосних станцій і теплонасосних пунктів у промисловості, енергетиці та комунальних господарствах.
Однією з цілей секції є підготовка пропозицій для урядів України про необхідність стимулювання якісно нового ринку виробництва теплової енергії на скидному теплі промисловості, енергетики і комунальних господарств нашої країни.
За попередніми розрахунками компанії ЕСКО «Екологічні Системи» потенціал цього ринку дозволяє замістити більш 1.2 мільярдів кубометрів природного газу на рік.

Застосування теплових насосів в багатоповерхових будівлях

Окремим напрямком програми пропонується комплексний інвестиційний проект орієнтований на застосування теплових насосів для гарячого водопостачання багатоповерхової забудови міст України.
Українські міста чекає 6 кратне зростання вартості гарячої води в період 2016 — 2020гг. викликаного ліквідацією перехресного субсидування тарифів на електроенергію і газ для населення. Потрібна реальна альтернатива — приготування гарячої води в будинках зі зниженням її собівартості в 4-5 разів.
Потенційний ринок міст України становить приблизно 400000 теплонасосних пунктів у під’їздах 250000 будівель з встановленою тепловою потужністю трохи менше 1 000 МВт.

Теплові насоси в комерційних будівлях

Окремим напрямком програми є застосування теплових насосів в комерційних будівлях. Метою конференції є демонстрація переваги теплонасосних технологій в опаленні, кондиціонуванні та гарячому водопостачанні комерційних будівель — стадіонів, готелів, супермаркетів і магазинів, офісних і промислових будівель, заправок, аеропортів, вокзалів і портових споруд, складів та ін. Потенційний ринок становить приблизно 250000 теплонасосних пунктів з встановленою тепловою потужністю більше 4000 МВт.
Пропонується обговорити можливість створення консорціуму при Асоціації для роботи з інвесторами та банківським співтовариством, а також із зарубіжними партнерами.
Головним завданням конференції буде підготовка пропозицій для уряду України і власників комерційної нерухомості про необхідність координації дій при подорожчанні електроенергії та природного газу, а також про стимулювання якісно нового ринку виробництва теплової енергії та холоду на скидному теплі повітря і землі.

Теплові насоси в малоповерхових забудовах

На конференції будуть представлені доповіді про пілотні проекти опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування в найбільш масовому секторі застосування теплових насосів — малоповерхову забудову (1 — 2 — 3 поверхи). Сюди сьогодні провалюються більше 10 мільярдів кубометрів природного газу, тут знаходиться найбільш вразливе місце економіки України.
Потенціал ринку в цьому секторі становить мінімально 1000000 теплових насосів для опалення, кондиціонування та гарячого водопостачання з встановленою тепловою потужністю 5000 МВт.
Головним завданням конференції буде підготовка пропозицій для уряду України і власників малоповерхових будівель про необхідність координації дій при подорожчанні електроенергії і природного газу для населення України, а також про стимулювання якісно нового ринку виробництва теплової енергії та холоду на скидному теплі повітря і землі.

Start typing and press Enter to search