Тепловим насосам в Україні бути?
Аналіз можливостей для впровадження теплових насосів в малоповерховому будівництві. Ньюанси впровадження в Україні
Ссилка на файл (.pdf) — Впровадження ТН
Найбільш ємним і економічно підготовленим до впровадження теплових насосів ринком в Україні і в країнах СНД сьогодні є ринок будівель бюджетної сфери — школи, садки, лікарні, інтернати, адміністративні будівлі та ін.
В Україні сьогодні експлуатуються більше 46000 бюджетних будівель, які в період 2015-2025 рр. підлягають термомодернізації. Сектор бюджетної сфери є частиною національної програми повного заміщення природного газу місцевими джерелами палива та енергії — комплексний інвестиційний проект, орієнтований на бюджетну сферу міст і сільських районів України.
Потенційний ринок міст і районів України становить приблизно 38000 систем теплохолодоснабженія для 46000 будівель в 420 містах України з встановленою тепловою потужністю 380 — 500 МВт.
Інститутом технічної теплофізики з партнерами пропонується, як окремий напрямок, будівництво теплонасосних станцій і теплонасосних пунктів у промисловості, енергетиці та комунальних господарствах.
Однією з цілей секції є підготовка пропозицій для урядів України про необхідність стимулювання якісно нового ринку виробництва теплової енергії на скидному теплі промисловості, енергетики і комунальних господарств нашої країни.
За попередніми розрахунками компанії ЕСКО «Екологічні Системи» потенціал цього ринку дозволяє замістити більш 1.2 мільярдів кубометрів природного газу на рік.
Окремим напрямком програми пропонується комплексний інвестиційний проект орієнтований на застосування теплових насосів для гарячого водопостачання багатоповерхової забудови міст України.
Українські міста чекає 6 кратне зростання вартості гарячої води в період 2016 — 2020гг. викликаного ліквідацією перехресного субсидування тарифів на електроенергію і газ для населення. Потрібна реальна альтернатива — приготування гарячої води в будинках зі зниженням її собівартості в 4-5 разів.
Потенційний ринок міст України становить приблизно 400000 теплонасосних пунктів у під’їздах 250000 будівель з встановленою тепловою потужністю трохи менше 1 000 МВт.
Окремим напрямком програми є застосування теплових насосів в комерційних будівлях. Метою конференції є демонстрація переваги теплонасосних технологій в опаленні, кондиціонуванні та гарячому водопостачанні комерційних будівель — стадіонів, готелів, супермаркетів і магазинів, офісних і промислових будівель, заправок, аеропортів, вокзалів і портових споруд, складів та ін. Потенційний ринок становить приблизно 250000 теплонасосних пунктів з встановленою тепловою потужністю більше 4000 МВт.
Пропонується обговорити можливість створення консорціуму при Асоціації для роботи з інвесторами та банківським співтовариством, а також із зарубіжними партнерами.
Головним завданням конференції буде підготовка пропозицій для уряду України і власників комерційної нерухомості про необхідність координації дій при подорожчанні електроенергії та природного газу, а також про стимулювання якісно нового ринку виробництва теплової енергії та холоду на скидному теплі повітря і землі.
На конференції будуть представлені доповіді про пілотні проекти опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування в найбільш масовому секторі застосування теплових насосів — малоповерхову забудову (1 — 2 — 3 поверхи). Сюди сьогодні провалюються більше 10 мільярдів кубометрів природного газу, тут знаходиться найбільш вразливе місце економіки України.
Потенціал ринку в цьому секторі становить мінімально 1000000 теплових насосів для опалення, кондиціонування та гарячого водопостачання з встановленою тепловою потужністю 5000 МВт.
Головним завданням конференції буде підготовка пропозицій для уряду України і власників малоповерхових будівель про необхідність координації дій при подорожчанні електроенергії і природного газу для населення України, а також про стимулювання якісно нового ринку виробництва теплової енергії та холоду на скидному теплі повітря і землі.