Глосарій

Home / Глосарій

Джерело повітря
Тепло витягується з навколишнього зовнішнього повітря і передається на інший носій. Чим нижче температура даного джерела, тим нижче ефективність теплового насоса.

Тепловий насос типу «Повітря-Повітря»
Тепловий насос, де забір тепла здійснюється в повітряному середовищі та цільовом носієм є також повітря. Тепло витягується з навколишнього зовнішнього повітря і передається безпосередньо в повітря, яке циркулює в приміщенні. Воно нагрівається, отже, повітря знаходиться в прямому контакті з конденсатором і випарником. Як правило, більшість невеликих комерційних вбудованих систем є прямими системами «повітря-повітря».

Тепловий насос типу «Повітря-Вода»
Тепловий насос, в якому тепло витягується з навколишнього зовнішнього повітря і передається воді, яка в свою чергу, може використовуватися для нагріву (опалення) або в якості гарячої води для санітарних цілей. Цей тип системи використовує суміш прямої дії зовнішнього блоку в поєднанні з непрямою внутрішньої секцією.

Замкнутий контур
Внутрішній фреоновий контур теплового насосу, який складається з компресора, конденсатора, дросельного клапану та випарника. Фреон не контактує безпосередньо із первинним та вторинним контурами теплонасосної системи, тому цей контур називається замкнутим.

Коефіцієнт корисної дії (ККД)
ККД є вираженням виходу машини в режимі нагріву у вигляді частки від вхідної потужності (компресора і вентиляторів) і номінальної ємності, розділеної номіналом споживаної потужності. На практиці це виражається як єдиний показник, а іноді й у відсотках. Наприклад, система, яка оцінюється в нагріванні при 6.5kW, з номінальною потужністю 1,8 кВт в споживання матиме ККД 3,61 або 361%.

Компресор
Компресор часто згадується як серце теплонасосної системи стиснення. Він служить двом основним цілям. По-перше, для забезпечення циркуляції холодоагенту через внутрішній контур, як насос, а по-друге, для стиснення і підвищення тиску і температури пари холодоагенту так, щоб вона легко конденсувалася назад у рідину для відновлення процесу теплообміну.

Конденсатор
У системах охолодження конденсатор — це теплообмінник, в якому гарячий, стиснутий холодоагент конденсується в рідину і додатково охолоджується, а потім відновлює свій шлях в ланцюзі.

Цикл відтаювання
Коли тепловий насос працює при низьких температурах навколишнього середовища, випарник в зовнішньому блоці буде нижче точки замерзання і волога в повітрі може намерзати на його поверхню, утворюючи шар льоду. Це відбувається через наявність вологості на відкритому повітрі і є ненормальним явищем. Такий лід періодично видаляють з автоматичним циклом розморожування. Частота циклу розморожування контролюється автоматично за допомогою комбінації часу і температури (тиск холодоагенту).

Коефіцієнт енергоефективності (КЕ)
Описує ефективність теплового насоса в режимі охолодження. Проектна потужність ділиться на загальну номінальну потужність. На практиці це виражається як єдиний показник, а іноді й у відсотках. Наприклад, система, яка оцінюється в охолодженні при 6.5kW, з номінальною потужністю 1,8 кВт матиме споживання КЕ 3,61 або 361%.

Випарник
В холодильному циклі систем теплового насоса випарник це теплообмінник, де холодоагент випаровується, поглинаючи тепло з навколишнього повітря або води, тим самим знижуючи його температуру.

Геотермальна енергія
Геотермальна енергія (так звані «гарячі камені») виходить в результаті глибокого буріння в підходящих геологічних районах, де вулканічна активність може забезпечити тепло від ядра Землі. Це окрема технологія, тому не слід плутати її з геотермальними тепловими насосами.

Тепловий насос
Тепловий насос являє собою пристрій для передачі енергії у вигляді корисного тепла з одного місця в інше. Він не може зберігати, створювати або знищувати теплову енергію — він просто переміщує її. Є ряд методів, які використовують для подібної теплопередачі. Тепловий насос здатний трансформувати велику кількість низькопотенційного, низькотемпературного тепла. Деякі системи здатні працювати в зимових умовах навколишнього середовища, при температурах до -25 ° С.

Теплообмінник
Теплообмінник являє собою пристрій для передачі теплової енергії з одного середовища в іншу. Він може приймати різні форми. Поширена в повсякденному використанні — батарея центрального опалення в квартирі, де гаряча вода циркулює по трубах і віддає своє тепло навколишньому повітрю.

Кіловат (кВт)
Одиниця системи СІ, яка використовується для визначення теплових характеристик теплових насосів, а також потужності, яку він споживає. Це кДж енергії в секунду (кДж / с).

Кіловат-година (кВт · год)
Використовується в якості одиниці для продажу електричної енергії еквівалентно потужності, споживаної резистивної навантаженням +1000 Вт (1 кВт) протягом 1 години. Оскільки кВт є кДж /с, кВт еквівалентно 1 кДж / с протягом 1 години. Тому 1 кВт-год = 3600 кДж.

Холодоагент
Рідкий теплоносій, що міститься в холодильному контурі теплового насоса. Зазвичай це хімічна речовина в герметичному контурі, яка має низьку температуру кипіння. Холодоагент може бути одним з ряду штучних фторвуглеводнів або вуглеводневих сполук (очищений пропан або ізобутан). В даний час використовуються холодоагенти, які мають нульовий потенціал руйнування озону. Всі роботи з холодоагентами повинні проводитися кваліфікованим і атестованими працівниками.

Холодильний цикл
Всі теплові насоси використовують холодильний цикл в деякому роді. Тепло витягується з джерела і модернізується для подальшого використання. Найбільш популярним методом є цикл стиснення пари.

Реверсивний цикл теплового насоса
Система зворотного циклу холодильної системи, яка може, за допомогою клапана, який змінює потік холодоагенту, змінити напрям роботи системи від нагрівання до охолодження. Цей процес може бути також використаний для полегшення розморожування.

Фанкойл, Фанкойл (англ. Fan coil)
Приймач охолодженого або нагрітого носія локального типу (води, незамерзаючої суміші). Fan — вентилятор (англ.), Coil — котушка (англ.).

Основне призначення фанкойлів — опалення або охолодження приміщень, улаштування теплових завіс.

Чиллер
Центральна холодильна машина в системі чиллер-фанкойл.
Система чиллер-фанкойл — централізована, багатозональна система кондиціонування повітря, в якій теплоносієм між центральною холодильною машиною (чиллером) і локальними теплообмінниками (вузлами охолодження повітря, фанкойлами) служить охолоджена рідина, що циркулює під відносно низьким тиском — звичайна вода (в тропічному кліматі) або водний розчин етиленгліколю (в помірному і холодному кліматі). Крім чилери (чілерів) і фанкойлів, до складу системи входить трубна розводка між ними, насосна станція (гидромодуль) і підсистема автоматичного регулювання.

Start typing and press Enter to search