Реалізовані об’єкти

Home / Реалізовані об’єкти

          ПАРАМЕТРИ РЕАЛІЗОВАНОГО ОБ’ЄКТУ З ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ    ЗАВАНТАЖИТИ >>>

Стисла інформація про деякі проекти впровадження теплових насосів, що виконані організаціями-засновниками Національної асоціації України по тепловим насосам.

vde_2

Об’єкти з тепловими насосами ТОВ «Компанія ВДЕ»

 1. Замовник: АТ «Мотор Січ», м. Запоріжжя.

Тепловий насос – утилізатор, потужністю 150 кВт, насос облаштовано на водообігових конденсаційних циклах замість заводської градирні. Термін окупності – 0,7 року.

2. Замовник: «Вінницяобленерго», м. Вінниця.

Тепловий насос «розсіл-вода», потужністю 90 кВт. Джерело тепла – вертикальні геотермальні зонди.

3. Замовник: ПАТ «Київводоканал», м.Київ, вул. Генерала Жмаченка, 9.

Тепловий насос «розсіл-вода», потужністю 50 кВт. Джерело теплової енергії – каналізаційні стоки, що збираються з Лівобережного району м.Києва. Окупність інвестицій – 2 роки.

4. Замовник: ПАТ «Київводоканал», м.Київ, проспект Перемоги, 137.

Тепловий насос «розсіл-вода», потужністю 80 кВт. Джерело теплової енергії – каналізаційні стоки, що збираються з Святошинського району м. Києва. Окупність інвестицій – 3 роки.

5. Замовник: ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», м. Миколаїв.

Тепловий насос — утилізатор «вода-вода». На підприємстві працює когенераційна установка електричною потужністю 1 МВт, яку потрібно охолоджувати. Середня температура води, що охолоджує установку. +27 °С. Високотемпературний тепловий насос VDE, потужністю 380 кВт утилізує тепло з води, що омиває когенераційну установку (+27°С), та підвищує температуру до температури зворотної мережевої води (максимально до +70°С). В разі температури зворотної води температури +40°С, СОР теплового насосу може сягати 7. Окупність інвестицій – 2 роки.

6. Замовник: ТОВ «Житлоекономія», м.Київ, вул.Лебедєва-Кумача, 7в.

Тепловий насос «грунт-вода», потужність 80 кВт. Джерело теплової енергії – вертикальні геотермальні зонди, виконані в підземному паркінгу. Тепловий насос опалює/охолоджує приміщення супермаркету АТБ, а також приміщення комерційного призначення на 2-му поверсі будівлі. Термін окупності – 3 роки.

7. Замовник: ТОВ «БроТЕП», Київська обл., м. Бровари.

Тепловий насос «повітря-вода», потужність – 30 кВт. Тепловий насос працює для опалення приміщень промислового призначення до температури навколишнього середовища -7°С.

8. Замовник: Азербайджанське Державне Агентство з Альтернативної Енергетики, Азербайджан, м.Баку.

Впроваджено 24 шт. теплових насоса «повітря-вода», потужністю 45 кВт кожний та 15 шт. теплових насосів «повітря-вода», потужністю 20 кВт кожний, з температурою подачі +60°С. Загальна теплова потужність – 1 380 кВт. Усі теплові насоси встановлено на об’єктах бюджетної сфери в Азербайджані: дитячі садочки, школи, лікарні, спорткомплекси. Електричну енергія для теплових насосів виробляють PV-панелі, які виготовлено в Азербайджані. Таким чином, цей проект має нульове споживання енергії. Компанія ВДЕ виготовила, поставила та здійснила пуско-налагоджувальні роботи після монтування власних теплових насосів.

logo-4

Об’єкти з тепловими насосами ТОВ «Прогрес-ХХІ»

 1. Теплонасосна система загальною тепловою потужністю 70 кВт для насосної станції «Оболонь-1» ПАТ «Київводоканал».

Для опалення та ГВП машинного залу та адміністративної будівлі насосної станції. Джерелом тепла для теплових насосів виступають артезіанські водяні свердловини довжиною 230 м та з температурою води 16 °С протягом року. Така відносно висока температура низькопотенційного джерела енергії для теплового насосу дає змогу отримати високу. Термін окупності: 3 роки.

 1. Теплонасосна система загальною тепловою потужністю 140 кВт для опалення та гарячого водопостачання насосної станції «Оболонь-2» та будівлі хлораторної ПАТ «Київводоканал».

Для опалення та ГВП машинного залу, хлораторної та адміністративної будівлі насосної станції «Оболонь-2». Термін окупності: 3,4 роки.

 1. Теплонасосна система загальною тепловою потужністю 200 кВт для опалення та гарячого водопостачання будівель каналізаційних очисних споруд м. Комсомольська Полтавської області.

Для опалення та ГВП машинного залу та адміністративних приміщень підприємства водоканалу. Джерелом тепла для теплових насосів виступають чотири аероакселатори (3 робочі, один в резерві) системи очищення каналізаційних стоків. Термін окупності: 4 роки.

Рекомендації по тиражуванню проектів:

Такі проекти є типовими, їх можливо впроваджувати на підприємствах Водоканалів України. Основними перевагами таких проектів є доступність та відносно висока температура низькопотенційного джерела енергії для теплових насосів, незалежність від міського теплопостачання, економічність, низький термін окупності (до 4-х років), поліпшення умов праці у приміщеннях для персоналу, автоматизована система керування мікрокліматом.

 1. Теплонасосна система загальною тепловою потужністю 145 кВт для опалення та охолодження офісної будівлі у м. Київ.

Джерелом тепла для теплових насосів виступають вертикальні ґрунтові свердловини загальною довжиною 2800 м. Система опалення офісної будівлі комбінована, з використанням фанкойлів та алюмінієвих радіаторів. Система припливно-витяжною вентиляції будинку працює від теплових насосів, температурний графік 55-45°С. Охолодження офісної будівлі здійснюється за допомогою канальних фанкойлів. Термін окупності: 4,5 роки.

Рекомендації по тиражуванню проектів:

Такі проекти бажано впроваджувати на стадії нового будівництва. На такій стадії можливо буріння свердловин в межах самої будівлі (її фундаменту), а також використання технології енергетичних паль.

 1. Реконструкція системи опалення з використанням теплового насосу у Дитячому садку с. Мислятин, Хмельницька область.

Теплонасосна система впроваджена у 2015 році з метою економії коштів на опалення. Загальна опалювальна площа дитячого садка складає 201,2  м2. Тепловий пункт насосної станції включає: тепловий насос АіК MINI (Україна) тепловою потужністю 10 кВт; піковий догрівач – газовий котел потужністю 28 кВт; бак-акумулятор тепла на 300 літрів. Джерелом тепла для теплових насосів виступають чотири вертикальні ґрунтові свердловини загальною глибиною 200 м. Економія коштів за період експлуатації (у цінах на енергоносії опалювального сезону 2014-2015 року) становить 15046,47 грн. – 51,7%. Економія газу 2765 м.куб – 79,4 %. Зменшення викидів СО2 в атмосферу в розмірі 6,67 т на рік.

Рекомендації по тиражуванню проектів:

Такий проект є типовим для впровадження економічної системи опалення у дитячих садках України.

 1. Комбінована система генерації тепла/холоду та гарячого водопостачання з використанням теплового насосу та сонячних колекторів у адміністративній будівлі (гуртожиток з навчальним центром) м. Київ.

Теплонасосна система впроваджена у 2015 році з метою економії коштів на опалення та кондиціонування приміщень офісної будівлі загальною опалювальною площею 675  м2. Тепловий пункт насосної станції включає: тепловий насос NIBE F1345 — 40 (Швеція) тепловою потужністю 40 кВт та продуктивністю по холоду 30 кВт; піковий догрівач та резервне джерело тепла – електричний котел, тепловою потужністю 30 кВт; бак-акумулятор тепла-холоду на 750 літрів; бак-акумулятор гарячої води на 1000 літрів. Джерелом тепла для теплових насосів виступають вертикальні ґрунтові свердловини загальною довжиною 860 м. Система опалення адміністративної будівлі комбінована, з використанням фанкойлів та алюмінієвих радіаторів. Система припливно-витяжною вентиляції будинку працює від теплових насосів, температурний графік 55-45°С. Охолодження офісної будівлі здійснюється за допомогою канальних фанкойлів та теплового насосу. Для нагріву системи ГВП та підтримки системи опалення,  на подвір’ї  адміністративної будівлі встановлено  плоскі сонячні колектори Viessmann (Німеччина) в кількості 9 шт. Економічні показники: Вартість газу на потреби опалення та ГВП та кондиціонування до впровадження теплонасосної системи: 102 тис. грн./рік; Вартість електричної та теплової енергії на потреби опалення/ГВП та кондиціонування при використанні теплонасосної системи та сонячних колекторів: 52 тис. грн./рік

Рекомендації по тиражуванню проектів:

Такі проекти бажано впроваджувати на стадії нового будівництва. На такій стадії можливо буріння свердловин в межах самої будівлі (її фундаменту), а також використання технології енергетичних паль.

 1. Теплонасосна система потужністю 35 кВт для опалення, охолодження та гарячого водопостачання розважального центру у м. Рівне.

Теплонасосна система впроваджена у 2013 році з метою економії коштів на опалення, кондиціонування та гарячого водопостачання приміщень розважального центру загальною опалювальною площею1200 м2. Тепловий пункт насосної станції включає: тепловий насос AIK MIDI — 35 (Україна) тепловою потужністю 35 кВт та продуктивністю по холоду 27 кВт; бак-акумулятор тепла-холоду на 500 літрів; бак-акумулятор гарячої води на 400 літрів. Джерелом тепла для теплового насосу виступають грунтові води з дебетом 6 м3/год. Система опалення офісної будівлі комбінована, з використанням фанкойлів та алюмінієвих радіаторів. Система припливно-витяжною вентиляції будинку працює від теплових насосів, температурний графік 55-45°С. Охолодження офісної будівлі здійснюється за допомогою канальних фанкойлів та теплового насосу. Економічні показники: Вартість газу на потреби опалення та ГВП до впровадження теплонасосної системи: 81 тис. грн./рік; Вартість електричної енергії на потреби опалення/ГВП та кондиціонування при використанні теплонасосної системи: 42 тис. грн./рік

Рекомендації по тиражуванню проектів:

Такі проекти є типовими для впровадження у невиликих розважальних центрах, які розташовуються у місцях з можливим бурінням свердловини на воду. Використання підземних вод в якості джерела тепла для теплового насосу є привабливим з точки зору підвищення ефективності роботи теплового насосу.

 1. Теплонасосна система потужністю 100 кВт для опалення адміністративної будівлі (готель-санаторій), місцевість Пуща-Водиця у м. Києві

Теплонасосна система впроваджена у 2015 році з метою економії коштів на опалення та кондиціонування приміщень офісної будівлі загальною опалювальною площеюа 2700 м2. Тепловий пункт насосної станції включає: тепловий насос АІК MAXI 100 (Україна) тепловою потужністю 100 кВт; піковий догрівач та резервне джерело тепла – електричні котли, тепловою потужністю 90 кВт; баки-акумулятори тепла-холоду на 3000 літрів. Джерелом тепла для теплових насосів виступають вертикальні ґрунтові свердловини загальною довжиною 2160 м. Система опалення адміністративної будівлі організована з використанням алюмінієвих радіаторів. Економічні показники: до впровадження теплонасосної системи об’єкт опалювався за допомогою електричних котлів, вартість електроенергії на потреби опалення та ГВП до впровадження теплонасосної системи: 750 тис. грн./рік; вартість електричної на потреби опалення/ГВП при використанні теплонасосної системи: 275 тис. грн./рік.

Рекомендації по тиражуванню проектів:

Такі проекти можливо впроваджувати модернізації системи генерації тепла на адміністративних об’єктах, які мають значну прибудинкову територію для облаштування геотермального поля.

geoterm2

Об’єкти з тепловими насосами ТОВ «ГЕОТЕРМ»

 1. Опалення, пасивне охолодження, активне охолодження складських приміщень та офісної частини логістичного комплексу компанії «ТОП-Транс» (Броворська кільцева дорога).

Встановлено теплові помпи австрійської компанії Ochsnerтепловою потужністю 524 кВт, вісім одиниць в каскаді одиничною тепловою потужністю 65,5 кВт. Виконані бурові роботі загальною довжиною 9600 метрів. В бурові свердловини встановлені грунтові теплообмінники. У зимовий період теплові помпи забезпечують підігрів води в опалювальній системі. В літній період теплові помпі охолоджують теплоносій, який охолоджує складські та офісні приміщення. В роботі теплових помп задіяна погодозалежна система керування, та урахування трьохтарифної системи енергопостачання електроенергії.

 1. Опалення лабораторного корпусу та підігрів горячої побутової води заводу рекуперації свинцю корпорації «ВЕСТА» (м. Дніпропетровськ).

Встановлено повітряна теплова помпа австрійської компанії Ochsnerтепловою потужністю 25 кВт. Випарник теплової помпи встановлений в плавильному цеху. Мінімальна температура повітря у плавильному цеху в найхолоднішу п’ятиденку не нижче -10С. У зимовий період теплова помпа забезпечують підігрів води в опалювальній системі, та підігрів гарячої побутової води.  В роботі теплових помп задіяна погодозалежна система керування, та урахуванням  трьох тарифної системи енергопостачання електроенергії. В якості додаткового джерела для нагріву побутової води, на даху будівлі встановлено сонячні колекторі.

 1. Опалення корпусу обслуговуючого персоналу ТП ПАО «Київенерго» теплонасосною системою утилізації надлишкової температури мастила трансформатору 630 кВт (м. Київ).

Встановлено повітряна теплова помпа австрійської компанії Ochsnerтепловою потужністю 60 кВт. Таким чином надлишкове тепло вид трансформатору передається до гліколю первинного контуру теплового насосу. Коефіцієнт еффектівності СОР дорівнює 6,5. Мінімальна температура мастила трансформатору у найхолоднішу п’ятиденку не нижче+30С. Це рішення підготовлено для впровадження на інших об’єктах, де існує можливість утилізації надлишкового тепла масла трансформаторних підстанцій в системі «Укренерго»

 1. Теплонасосна система обігріву теплиці (м. Київ).

Опалення повітря за допомогою  фенкойлов. Підігрів  грунту системою теплої підлоги. Встановлено повітряна теплова помпа австрійської компанії Ochsnerтепловою потужністю 17 кВт. В якості теплового джерела для теплової помпи задіяна прилегла водойма. Теплообмінники первинного контуру занурені у воду. Надмірне тепло водойми дозволило опалювати теплицю в зимовий період.Мінімальна температура водойми в зимовий період становить не нижче +1…+2С.

 1. Теплонасосна система обігріву торгово-офісного центру площею 2275 м2 (м. Рівно).

Опалення за допомогою теплої підлоги, радіаторів та фенкойлов. Встановлено три теплові  помпи австрійської компанії Ochsnerодиничною тепловою потужністю 80 кВт. В якості теплового джерела для теплових помп задіяна грунтова вода з артезіанської свердловини з температурою + 10С.

 1. Концепція проекту опалення, охолодження, постачання гарячої побутової води для житлово-офісного масиву для проживання 24000 мешканців, який проектується (м. Київ).

Загальне теплове навантаження об’єкту складає 24 МВт. Розглянуті джерела з надмірною температурою теплових викидів такі як: викиди теплого повітря вентиляційних каналів багатоповерхових будівель; розміщення геотермальних свердловин в зоні будівництва паркінгів; утилізація тепла стічних вод; утилізація теплової енергії трансформаторної підстанції потужністю 1 МВт; утилізація тепла річки, що протікає в зоні передбачуваного будівництва.

Це рішення підготовлено для перспективного розвитку нового будівництва житлових масивів, великих торгових центрів, при використанні в промисловому будівництві і індустріальних центрах України.

ekomprint

Проекти з тепловими насосами ТОВ «ЕКОМ»

 1. Підприємство по вирощуванню кристалів кремнію «Семікор» (м. Київ)

У 2010 році встановлено теплонасосний агрегат ЕКОМ-500 потужністю 500 кВт на оборотній воді технологічного процесу виробництва. Тепловий насос виготовлений на базі поршньових компресорів Bitzer. Функції обладнання – опалення адмінкорпусу та виробничих приміщень у зимовий період та охолодження виробничих приміщень в літній період. За весь час роботи теплового насосу підприємство повністю відключене від централізованого теплопостачання.

 1. Завод «Кока-Кола» (Броварський район, Київська область)

Проектування, виготовлення та встановлення системи рекуперації потужністю 500 кВт. Функції обладнання — відбір тепла від повітряних компресорів з подальшою його передачею в технологічні процеси та на обігрів складів готової продукції. Здано в експлуатацію в 2014 році.

 1. ПАТ «Київенерго» (ТЕЦ-6 м. Києва)

Виготовлення та встановлення теплонасосних агрегатів ЕКОМ-1500 сумарною потужністю 3000 кВт. Теплові насоси виготовляються на базі гвинтових компресорів Bitzer. Функції обладнання – заміщення градирні в системі охолодження генератора та подача отриманого тепла в зворотню мережу; контроль роботи генератора; облік та архівація виробленого тепла, візуалізація всіх процесів.  Проект знаходиться в стадії реалізації.

Усі системи, встановлені на зазначених об’єктах (теплонасосні агрегати, модулі обліку, модулі автоматичного управління як теплонасосними агрегатами, так і периферійним обладнанням) спроектовані і виготовлені ТОВ «ЕКОМ».

Примітка:

 1. вказані матеріали можуть бути уточнені або відкореговані за    новими даними поточної експлуатації.
 1. в разі надходження нових матеріалів по впровадженню теплових    насосів – список постійно оновлюється.

Start typing and press Enter to search